Little Cook rozszerza swoją ofertę także o inne kategorie nie związane z kulinarią. Do naszej oferty włączyliśmy wspaniałe kreatywne warsztaty:

Mydełka glicerynowe

Tworzenia świec żelowych

Na warsztatach tworzenia świec:

Podczas warsztatów świecowych dzieci samodzielnie stworzą od podstaw swoje niepowtarzalne świece za pomocą kolorowych piasków, muszelek, zapachów i innych ciekawych dodatków.
Każdy uczestnik zapakuje gotową świecę żelową w torebkę i ozdobi ciekawymi dodatkami. Na koniec warsztatów dzieci otrzymają imienny dyplom oraz gotową świecę.
Warsztaty organizujemy dla dzieci np. z okazji Dnia Matki, Dnia Babci i Dziadka, Dnia dziecka, Świąt czy nawet bez okazji 🙂
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do stworzenia świecy żelowej: dekoracje, naczynia, dodatki, parafinę.

 

Zajęcia dla dzieci: od 3 lat

 

Grupa max: 25 osób

 

Czas trwania: 50-70 minut

 

Cena: 25 zł za dziecko

 

Oferta dla:
Szkół podstawowych,
Przedszkoli
Świetlic
Sal zabaw
Domów kultury

Warsztaty mydełkowe

Warsztaty mydlarskie to proste zajęcia, na których eksperymentujemy z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem.
Dzieci same tworzą mydełka glicerynowe wg własnego projektu.
Bazy mydlane na których pracujemy są w 100% pochodzenia roślinnego.
Własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka, to piękna ozdoba każdej łazienki lub też oryginalny pomysł na prezent z okazji np. Dnia Matki, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Dziecka, Walentynek, Świąt, itd.
Zajęcia polegają na wykonaniu kostek glicerynowego mydła o rozmaitych kształtach, zapachach i kolorach. Tak własnoręcznie przygotowane mydełka, zostaną następnie zapakowane w wybrane opakowania i każdy z uczestników zabierze swoje mydlane dzieła do domu.
Dla kogo? Dla dzieci od 2,5 lat, dla młodzieży i osób dorosłych.
Wiek uczestników: od 2,5 lat do 100 lat. Koszt 30 zł od dziecka
Dzieci otrzymują własnoręcznie wykonane mydełka po 2 sztuki

Young female in apron standing by table and mixing liquid soap mass in glassware with wooden stick
the boy is soaping his hands. Hygiene rules and good habits. The child washes his hands with a dense soap bar on a white studio background. isolated.

Zalety warsztatów mydlarskich

-rozwijają kreatywność,
-rozwijają poczucie estetyki i wrażliwości na piękno,
-rozwój zdolności manualnych,
-pobudzają wyobraźnię,
-rozwój koncentracji i skupienia uwagi,
-najmłodsze dzieci uczą się kolorów i rozróżniania zapachów,
-poznają nowe orientalne i apetycznie smaczne  zapachy,
-uczestnicy odkrywają fascynujący świat twórczości w ciekawy i przyjemny sposób,
-poprzez zabawę stymulujemy zmysły.

Bezpieczeństwo

Nasze Warsztaty Mydlarskie odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas trwania warsztatów, jak również po – dbamy o czystość otoczenia. Wszystkie składniki używane w trakcie zajęć są najwyższej jakości, czego dowodem są stosowne certyfikaty i atesty. Stosujemy naturalne dodatki tj. olejki eteryczne, zioła, owoce, warzywa, przyprawy, suszone kwiaty, miód, etc. Dzieci nie są narażone na kontakt ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Barwniki, które używamy do mydełek są dedykowane do produkcji mydełek, nie są toksyczne, zmywają się ze skóry oraz łatwo usuwają się z ubrań podczas prania. Bazy mydlane są w 100% pochodzenia roślinnego i nie były testowane na zwierzętach. Każdy rodzaj bazy posiada w swoim składzie glicerynę co powoduje, że są delikatne i łagodne dla skóry.

Używana przez nas baza jako jedyna w Polsce posiada Badania Dermatologiczne akredytowanego laboratorium dokumentujące, iż jest bezpieczna i nie wykazuje właściwości drażniących ani uczulających.